ایجاد انگیزه و خلاقیت ذهنی در کودکان نیکسا با انجام کاردستی

کاردستی نوعی بازی فکری برای فرزندان به حساب می آید و بوسیله آن می اندیشد و باید به او فرصت و اجازه لازم را داد تا قوه خلاقیت خود را از بند ، آزاد کرده و بکار اندازد و اگر برای بیان اندیشه اش آزاد باشد راه ترقی و پیشرفت طبیعی او باز می ماند و به آسانی می تواند رشد ذهنی خود را بارور کند.

انجام کاردستی توسط کودکان به عقیده اکثر کارشناسان امر آموزش و روانشناسان، تمام حواس را ، به توازن و هماهنگی می رساند و کودک را تحریک می کند تا اعضای مختلف بدن را به کار انداخته واین موجب رشد و شکوفایی استعدادهایش می گردد .

منظور از انجام کارهای دستی تربیت متخصص نیست، بلکه هدف اصلی، بهتر آموختن، تقویت توانایی و شکوفایی استعدادهای گوناگون و کمک به تربیت اجتماعی فرزندان است.به وسیله کاردستی کودکان احتیاجات روانی خود را برآورده می کنند و قادرمی شوند نقشه هایی برای حل مسائل خود طرح نمایند و حتی مقررات اخلاقی و اجتماعی را ضمن کار گروهی یاد بگیرند و درست و نادرست را نیز تجربه کنند و نیز دقت و قدرت تصورکردن در آنان تقویت می شود.

امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته در سال های آغازین مدرسه و حتی قبل از مدرسه به کاردستی اهمیت زیادی می دهند تا آنجایی که کودکان پس از گذشت چند سال از تحصیلشان دست به ابتکارات جالبی می زنند. موسسه خیریه نیکسا در مرکز نگهداری کودکان خود ، با همکاری اساتید مجرب امر تعلیم و تربیت ، برای تابستان کودکان که فرصت آزاد بیشتری دارند و همچنین درطول سال ، انجام کارهای دستی را در برنامه پرورشی کودکان قرار داده که ساخت تابلوی سلام برطلوع فردا ، کلبه نور و امید و اخیرا پاکت های هدیه از آن جمله است که فرزندان با اشتیاق تمام در این برنامه ها شرکت می کنند و علاوه برپرورش خلاقیت ، چگونگی انجام کار تیمی را آموزش می بینند .

[Best_Wordpress_Gallery id=”12″ gal_title=”کاردستی”]

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *